İNDİRME VE KURULUM

GEREKLİ SÜRÜM! Modblocker : İndir
GÜNCEL SÜRÜM! Pixelmon : İndir
GEREKLİ SÜRÜM! Optifine : İndir
GEREKLİ SÜRÜM! Forge : İndir
 Korsan Minecraft : İndir

Kurulum : (Minecraftınız orijinal veya korsan bir şekilde kurulu olanlar içindir) Forgeyi açıp direk install diyoruz. %appdata% kısmına girip .minecraft dosyasını açın. .minecraft dosyasının içinde mods dosyası yoksa kendiniz oluşturun varsa girip içine modblocker, pixelmon ve optifineyi atın. Bundan sonrasında minecraftınızı açıp kurmuş olduğunuz forgeyi seçip oyuna girebilirsiniz.

Not : Kurulumu yapamayanların çoğu her şeyi yapıp oyuna girdikten sonra forgeyi seçmeyenlerdir. Minecraft’ı açtıktan sonra korsansa edit profile kısmından orijinal ise yüklemeler kısmından yeni forgenizi seçiniz.

Not2 : Oyunu daha akıcı bir şekilde oynamak istiyorsanız ve yeterli raminiz var ise oyuna ekstra ram ilave edebilirsiniz. Korsan ise editprofile kısmının aşağısındaki jvm argüments kısmını açıp 1G yazan yeri 2-3G yapabilirsiniz. Orijinal ise yüklemeler kısmından forgenizin seçili olduğu yeri düzenle diyip daha fazla seçenekler kısmına tıklayıp orada yine 1-2G yazan yeri değiştirebilirsiniz.

Not3 : Eğer bilgisayarında java kurulu değilse oyuna giremezsiniz. Javanız 32 bit ise ram veremezsiniz! Ram verme işlemi sadece 64 bit javalarda geçerlidir.